Okružna takmičenja 2015.

FIZIKA

Na Okružnom takmičenju iz fizike održanom u subotu, 7. marta, u OŠ „Feješ Klara” Stanislava Popov VI1 osvojila je TREĆE, Milanko Bilić VII3 - DRUGO, a Aleksandar Gecić VIII2 - PRVO mesto.

SPORTSKA GIMNASTIKA

Na Okružnom takmičenju iz sportske gimnastike održanom 26. marta u Senti našu školu su u kategoriji V i VI razreda predstavljale Mina Ružić, Dunja Hrnjak, Sara Zamurović, Anđela Kovačić i Jana Tanović. U kategoriji I-IV razreda Maša Zorić bila je jedini predstavnik naše škole i opštine Kikinda.
Plasman na međuokružno takmičenje su u svojim kategorijama izborile Maša Zorić i Jana Tanović.

MATEMATIKA

Na Okružnom takmičenju iz matematike održanom u subotu, 28. marta, u OŠ „Žarko Zrenjanin” Elena Popov IV2 je osvojila TREĆE, a Aleksandar Gecić VIII2 - PRVO mesto.

ŠAH

Na Okružnom takmičenju u šahu održanom u nedelju, 29. marta, u Senti učenici naše škole bili su veoma uspešni u svojim kategorijama.
Marijana Bilić IV1 osvojila je PRVO mesto i ostvarila plasman na republičko takmičenje, Boris Vukov III4 - DRUGO, a Milanko Bilić VII3 - PRVO mesto i ostvario plasman na republičko takmičenje.
U ekipnom takmičenju dečaci naše škole osvojili su TREĆE mesto.

DŽUDO

Na Školskom regionalnom takmičenju u džudou održanom u sredu, 1. aprila, u Kikindi učenici naše škole ostvarili su uspeh u svojim kategorijama: Luka Mićić III3 - PRVO mesto, Marko Mićić III3 - TREĆE mesto, Nevena Milić VII2 - DRUGO mesto i Mina Kozić - TREĆE mesto.

SRPSKI JEZIK KAO NEMATERNJI

Na Okružnom takmičenju iz srpskog jezika kao nematernjeg održanom u petak, 17. aprila, u OŠ „Feješ Klara” Timea Kovač VII5 je osvojila PRVO, a Andrea Zugnar VII5 - DRUGO mesto.

SRPSKI JEZIK

Na Okružnom takmičenju iz srpskog jezika održanom u subotu, 18. aprila, u OŠ „Sveti Sava” Tijana Varađanin VII2 je osvojila PRVO mesto u uzrastu VII razreda, Milica Kozomora VIII2 - PRVO mesto i Nevena Mitrović VIII2 - TREĆE mesto u uzrastu VIII razreda.

RECITATORSKA SMOTRA

Na Zonskoj smotri recitatora Marina Bešlin je bila najuspešnija od naših predstavnika i ostvarila plasman za Okružnu smotru recitatora.

BIOLOGIJA

Na Okružnom takmičenju iz biologije održanom u nedelju, 26. aprila, u OŠ „Đura Jakšić” Aleksandar Selimović V2 je osvojio TREĆE mesto, a Anja Vučić VII2 - DRUGO mesto i plasman na Republičko takmičenje.

ATLETIKA

Na Okružnom takmičenju iz atletike održanom u utorak, 5. maja, u Senti učenici naše škole ostvarili su sledeće rezultate u kategoriji dečaka:

MINI ATLETIKA

Na Okružnom takmičenju u mini atletici održanom 27. maja u dvorištu kikindske Gimnazije naši učenici su postigli zavidne uspehe u svojim kategorijama:
Mina Ružić VI2, 60m - PRVO mesto i plasman na Prvenstvo Vojvodine,
Jasna Mileusnić VI2, 300m - TREĆE mesto,
Staša Vizi VI4, 600m - DRUGO mesto i plasman na Prvenstvo Vojvodine,
Mina Kozić V2, 600m - TREĆE mesto,
Marijana Boćan VI2, bacanje kugle od 2kg - PRVO mesto i plasman na Prvenstvo Vojvodine,
Anđelina Ostojić VI4, bacanje kugle od 2kg - DRUGO mesto i plasman na Prvenstvo Vojvodine,