Dan bez automobila

Međunarodni dan bez automobila je 22. septembra. Toga dana pojedini delovi grada su zatvoreni za automobile.

Đaci Osnovne škole „Sveti Sava“ učestvovali su u ovoj akciji. Prošetali su zatvorenim ulicama zajedno sa ostalim učesnicima i dali doprinos u borbi za što čistiji grad.

Ovaj dan promoviše razvoj biciklizma i ostalih nemotorizovanih kretanja na gradskim i vangradskim deonicama. Time bi se smanjio broj automobila, a ujedno bi se i doprinelo razvoju ekoloških uslova života.

Pripremila: Učiteljica Gordana Rackov

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.