Međunarodni dan bez automobila je
22. septembra. Toga dana pojedini delovi grada su zatvoreni za
automobile.
Đaci Osnovne škole „Sveti Sava“ učestvovali su u ovoj akciji. Prošetali su zatvorenim ulicama zajedno sa ostalim učesnicima i dali doprinos u borbi za što čistiji grad.
Đaci Osnovne škole „Sveti Sava“ učestvovali su u ovoj akciji. Prošetali su zatvorenim ulicama zajedno sa ostalim učesnicima i dali doprinos u borbi za što čistiji grad.
Ovaj
dan promoviše razvoj biciklizma i ostalih nemotorizovanih kretanja na
gradskim i vangradskim deonicama. Time bi se smanjio broj automobila, a
ujedno bi se i doprinelo razvoju ekoloških uslova života.
Pripremila: Učiteljica Gordana Rackov

No comments:
Post a Comment
Note: only a member of this blog may post a comment.