Gradski hor

Krajem avgusta na zanimljiv put u Ohrid u Makedoniji uputili su se naši horisti, nastavnik fizike Milan Danić, nastavnica muzičke kulture Ana Rafa i učenica VII4 Jovana Popović. Povod je bilo učešće na međunarodnom festivalu mešovitih horova. Kako im je bilo ukratko će nam reći nastavnik fizike Milan Danić.

Kako ste se proveli u Ohridu?
Veoma lepo. Pevali smo, družili se i bili veoma raspoloženi. 

Da li ste išli u obilazak grada?
Da, šetali smo starim delom grada, išli do crkve Svetog Nauma na samoj albanskoj granici...

Gde ste sve pevali?
Pevali smo uveče u centu starog grada, ispred crkve Svete Sofije i ispred crkve Svetog Nauma. 

Koje pesme ste izveli na festivalu?
Pevali smo Mokranjčevu „Šestu rukovet“, muzičku temu iz filma „Flashdance“ i obavezne makedonske pesme sa ponuđenog spiska.

Da li ste se nadali uspehu?
Otprilike, da. Bili smo samouvereni i trudili smo se da budemo što bolji.

Kako ste reagovali kad ste osvojili treću nagradu?
Srećno... vrištali smo i tapšali i bili jako uzbuđeni.

Da li imate nameru da putujete još negde?
Da, naravno. Već početkom novembra idemo u Norvešku i nadamo se da će nam biti lepo.


Mirjana Ivanković, VI3

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.