Mamut fest 2009.

U našem gradu se 12. septembra ove godine slavio Kikin 13. rođendan. Tog dana mogli smo da odemo do Narodnog muzeja i posetimo izložbu dečjih radova, čujemo zanimljivosti o stenama, mineralima i vulkanima, vidimo Kikin skelet, pogledamo 3D film o mamutima, a u dvorištu pravimo rođendansku čestitku za Kiku, nakit i još mnogo toga zanimljivog. Vredne „bubamare“ „letele“ su oko nas i delile nam slatkiše.

Deci je, možda, najzanimljiviji bio klovn Smehuljko. Trčali su za njim, smejali se, igrali... Deca su bila vesela i raspoložena, a roditelji su mogli da provedu zanimljivo vreme sa svojim mališanima. Nikome nije bilo dosadno.

Ovu manifestaciju su svojim prisustvom ulepšali i dečji hor „Čarolija“ iz Beograda, Leontina i Ivana Negativ. Svi smo igrali, pevali i radovali se. Neki od nas su mogli i da popričaju sa poznatim pevačicama, ali i da dobiju autogram. 

Osim građana Kikinde bilo je ljudi i iz drugih mesta, tako da je naš grad tog dana živnuo. Kada je došao kraj slavlja, svi su već počeli da pričaju o Kikinom narednom rođendanu. Rastali smo se sa željenom i nadom da ćemo i četrnaesti rođendan proslaviti na sličan način, budući da smo se ovoga puta sjajno proveli.

Preporučujem onima koji nisu mogli da prisustvuju ovom događaju da se potrude i dođu sledeće godine jer će im sigurno biti zanimljivo, kao što je bilo nama ove godine.


Aleksandra Terzić, VI3

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.