U našem gradu se 12. septembra ove
godine slavio Kikin 13. rođendan. Tog dana mogli smo da odemo do
Narodnog muzeja i posetimo izložbu dečjih radova, čujemo zanimljivosti o
stenama, mineralima i vulkanima, vidimo Kikin skelet, pogledamo 3D film
o mamutima, a u dvorištu pravimo rođendansku čestitku za Kiku, nakit i
još mnogo toga zanimljivog. Vredne „bubamare“ „letele“ su oko nas i
delile nam slatkiše.
Deci
je, možda, najzanimljiviji bio klovn Smehuljko. Trčali su za njim,
smejali se, igrali... Deca su bila vesela i raspoložena, a roditelji su
mogli da provedu zanimljivo vreme sa svojim mališanima. Nikome nije bilo
dosadno.
Ovu
manifestaciju su svojim prisustvom ulepšali i dečji hor „Čarolija“ iz
Beograda, Leontina i Ivana Negativ. Svi smo igrali, pevali i radovali
se. Neki od nas su mogli i da popričaju sa poznatim pevačicama, ali i da
dobiju autogram.
Osim
građana Kikinde bilo je ljudi i iz drugih mesta, tako da je naš grad
tog dana živnuo. Kada je došao kraj slavlja, svi su već počeli da
pričaju o Kikinom narednom rođendanu. Rastali smo se sa željenom i
nadom da ćemo i četrnaesti rođendan proslaviti na sličan način, budući
da smo se ovoga puta sjajno proveli.
Preporučujem
onima koji nisu mogli da prisustvuju ovom događaju da se potrude i dođu
sledeće godine jer će im sigurno biti zanimljivo, kao što je bilo nama
ove godine.
Aleksandra Terzić, VI3



No comments:
Post a Comment
Note: only a member of this blog may post a comment.