Jabuka i limun

Ministarstvo unutrašnjih poslova, uprava za saobraćaj i osiguravajuće društvo „ Delta Generali“ organizovali su zanimljivu akciju o bezbednosti dece u saobraćaju pod nazivom „Jabuka i limun“. U ovoj akciji učestvovao sam i ja, zajedno sa svojim drugarima.

U sredu, 7. oktobra učenicima petog razreda OŠ „ Sveti Sava“ bio je prikazan film o osnovnim saobraćajnim pravilima. Na samom početku smo dobili majice sa ištampanim imenom ove akcije, što nas je sve veoma iznenadilo, ali i obradovalo. 

Nakon filma sledio je zanimljiviji deo. Po nekoliko učenika iz svakog petog odeljenja, zajedno sa policajcima proveravali su učesnike u saobraćaju. Policajac je zaustavljao automobile, a mi smo delili jabuke i limune. Vozači koji nisu poštovali saobraćajna pravila dobili su limun kao upozorenje da ugrožavaju našu bezbednost. Jabukama smo nagradili savesne vozače.

Upozorili smo odrasle da voze pažljivije, poštuju saobraćajna pravila i čuvaju živote dece u saobraćaju.

Bilo je to novo, prijatno iskustvo kako za mene, tako i za moje drugare. Nadam se da će ovakvih akcija biti još i da ćemo zajedno doprineti većoj bezbednosti za sve učesnike u saobraćaju.


Vujadin Kojić, V1

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.