VIII2 o školi i još o nečemu

Nedavno smo sprovele anonimnu anketu u VIII2 i tako bolje upoznale učenike ovog odeljenja, koje broji 12 devojčica (Elizabeta Veber, Dragana Vranješ, Ružica Vujin, Dunja Draganov, Kristina Ilišević, Jelena Levai, Danijela Lungulov, Jelena Mihaljev, Bojana Ninković, Ivana Olajić, Aleksandra Radosavčev, Jovana Todorov) i 11 dečaka (Vanja Bukva, Igor Vecštejn, Nikola Iličin, Dragan Miolski, Dragan Nikolić, Nenad Pecarski, Branislav Rajkov, Aleksandar Fodor, Aleksandar Francuski, Stefan Cvetić, Miodrag Čipčić). Evo, šta smo to otkrile.


Većini đaka se u školi najviše sviđaju društvo i odmor, a najmanje časovi, toaleti i kriterijumi nastavnika. 

Kao omiljene predmete posebno izdvajaju biologiju, pošto vole prirodu i fizičko vaspitanje jer im je zabavno, a i slobodni su, a pominju se i jezici i istorija. Kod većine nastavnika cene to što umeju dobro da objasne i što sarađuju s njima. Naglašavaju da nastavnici i nisu tako strogi, a ponekad ih i nasmeju svojom duhovitošću. Po mišljenju većine učenika najbolji nastavnici su nastavnik biologije Nemanja Božović i nastavnica istorije Dragica Sredojev.

Osnovnu školu će pamtiti po društvu iz svog odeljenja i po ekskurziji u III razredu kada su posetili Carsku baru. 

Većina đaka se ne bavi nikakvim vannastavnim aktivnostima, mada nekoliko njih ide na informatičku sekciju, igra odbojku ili fudbal i svira gitaru.

U slobodno vreme izlaze sa društvom, surfuju Internetom, slušaju muziku ili gledaju televiziju. 

Naši osmaci već razmišljaju o upisu u srednje škole, pa se od zanimanja pominju mašinski tehničar za kompjutersko upravljanje, elektrotehničar rashladnih uređaja, policajac, tehničar za biotehnologiju, forenzičar, lekar, trgovac... 

Nama, mlađima, poručuju da se trudimo i učimo, mada iskreno priznaju da oni i nisu, da budemo bolji od njih, ali i da se družimo i uživamo.


Tamara Keneški, Teodora Plavšić i Nevena Grubišić, VI1

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.