U subotu 3. oktobra 2009. održala se 20. po redu humanitarna trka „Za srećnije detinjstvo“. Deca iz vrtića, osnovnih i srednjih škola naše opštine učestvovala su u trci . Vedri i nasmejani došli su na start.
Kao i svake godine trku je pratilo mnogo gledalaca.
Pobednike su nagrađivali „Banini“ svojim slatkim i slanim proizvodima, „Sunčani breg“ sedmodnevnim boravkom u odmaralištu na Zlatiboru i Crveni krst desetodnevnim letovanjem u Baošićima i vikendom na Vršačkom bregu. „Banini“ se potrudio da i svaki učesnik trke dobije poneki slatkiš.
Atmosfera je bila vatrena, svi su navijali i bodrili decu, ali i nastavnike koji su svojim učešćem u trci dali lep primer đacima.
Ova zanimljiva trka bila je i medijski propraćena.
Pobednici su se radovali, ali i mi ostali jer smo učestvovali u jednoj lepoj humanitarnoj akciji.
Trka je ostavila snažan utisak na gledaoce, pa se nadamo da će sledeće godine biti još življe i vatrenije, uz veći broj takmičara i veselih navijača.
P. S. Moram pomenuti i ružnu sliku koja je ostala posle trke – smeće pobacano na sve strane. Nadam se da će dogodine biti obezbeđeno više kanti za otpatke, kako bi naš grad i posle masovnih dešavanja ostao lep.
Mirjana Ivanković, VI3
Nagrade:
Staša Vizi, I4 (II mesto),
Milan Zorić, III3 (III mesto),
Ivana Kovačević, IV1 (III mesto),
Petar Zorić, IV1 (II mesto),
Vanja Fišteš, V2 (I mesto),
Anita Kovarek, VI1 (III mesto),
Doroteja Živković, VIII1 (II mesto),
Vanja Bukva, VIII2 (II mesto u Trci rolera) i
Branko Radujko, VI3 (sedam dana zimovanja na Zlatiboru).




No comments:
Post a Comment
Note: only a member of this blog may post a comment.