VIII3 o školi i još o nečemu

Anketirao sam učenike VIII3, koje čini 28 učenika, 15 devojčica (Sanja Petrušić, Dušana Popov, Željana Felbab, Ivana Jovanov, Danijela Budač, Jovana Mandić, Jelena Milićev, Vesna Milošev, Jovana Miladinski, Nina Perić, Nataša Kikić, Jelena Terzin, Sara Zeljković, Olivera Gavrančić, Jelena Gavrančić) i 13 dečaka (Miloš Pavlić, Željko Felbab, Dragan Građin, Ranko Stoiljković, Nikola Zavišin, Miloš Lupul, Veselin Sivčev, Dejan Talijanov, Damjan Bešlin, Milan Miladinski, Igor Doroslovac, Milan Bakovljev i Marjan Milinković).


Na pitanje šta im se u školi najviše sviđa, većina je odgovorila da je to veliki odmor jer im tada, uz druženje, vreme brzo proleti. Smeta im što imaju pretčase, što časovi dugo traju i što se neki učenici nepristojno ponašaju na časovima. Nekoliko učenika je zabrinuto zbog pojave đaka koji u dvorištu puše i tako narušavaju ugled škole. Predlažu razgovore s psihologom i direktorom, a što se časova tiče, da se uvede drugačiji i zanimljiviji način predavanja.

Kao omiljene časove izdvajaju fizičko jer se na ovim časovima zabavljaju, aktivni su i oslobađaju se stresa, od čega im je bolje. Pominju se još i građansko jer nema ocena, engleski, jer se šale, kao i matematika, hemija, geografija i istorija. Časove fizike, fizičkog i geografije će pamtiti, baš po nastavnicima i šalama.

Najviše im se sviđa kad se nastavnik šali s njima, kad ih razume i kad ume dobro da objasni. Od nastavnika, koje će pamtiti, izdvajaju Milana Danića, Stevana Terzina i Zoltana Kanalaša. 

Osnovnu školu će pamtiti po društvu, nastavnicima, ali i ponekim nestašlucima.

Većina učenika se bavi sportom. Zastupljeni su fudbal i odbojka. Svoje slobodno vreme provode s društvom, igraju igrice na kompjuteru, slušaju muziku ili su na neizbežnom „fejsu”. 

Ovo odeljenje će najviše pamtiti ekskurziju na Katai salašu u IV razredu, kad su jahali konja i magarca i jeli mađarski kolač kjurtoš, kao i posetu fruškogorskim manastirima u VI razredu. 

Većina učenika razmišlja o prijemnom ispitu i srednjoj školi, a najviše njih je zainteresovano za Ekonomsku školu– turistički smer, pre svega zbog jezika i matematike. Nekoliko njih pominju Gimnaziju – informatički smer, kao I Tehničku.

Nama, mlađima, poručuju da učimo s razumevanjem, da se bavimo sportom i živimo zdrav i srećan život.


Anketu sproveo Denis Nastovski, VI2

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.